İleitişim Formu

0312 408 25 00

Bize EPosta Gönderin

Mesajınız Başarılı Olarak Gönderilmiştir. Bu uyarıyı kapat.

Dask Bilgi Talep Formu

Teklif Formu Başarılı Olarak Gönderildi. Bu uyarıyı kapat.

Kasko Bilgi Talep Formu

Teklif Formu Başarılı Olarak Gönderildi. Bu uyarıyı kapat.

Sağlık Sigortası Bilgi Talep Formu

Teklif Formu Başarılı Olarak Gönderildi. Bu uyarıyı kapat.

Trafik Sigortası Bilgi Talep Formu

Teklif Formu Başarılı Olarak Gönderildi. Bu uyarıyı kapat.

SSS

TEB Grup Eczane Sigortasından yararlanmak için ne yapmalıyım?

Yardımlaşma Sandığı üyesiyseniz, gecikmiş sandık aidatı ile afet fonu borcunuz yoksa ve teminatlar eczanenizdeki tüm riskleri karşılıyorsa hiçbir işlem yapmanıza gerek yoktur. Sandık aidatı ve afet fonu aidatlarını her yıl Şubat ayı sonuna kadar bağlı bulunduğunuz Odanıza veya Yardımlaşma Sandığı hesaplarına yatırmanız kaydı ile Eczane Sigortası’ndan yararlanabilirsiniz.

 

TEB Grup Eczane Sigortası teminatları ve bedelleri üzerinde kalan kısmı nasıl güvenceye almalıyım?

Grup Sigortası geneli kapsayan standart bedeller ile düzenlenmiştir. Bedel artışları ve teminat ilaveleri TEB Artı Sigorta Brokerliğimiz aracılığıyla ekonomik koşullarda grup sigortasına ekletilerek teminata alınabilecektir.

 

Yaptırmış olduğum eczane sigorta poliçem var, ne yapmalıyım?

Mevcut poliçenizi TEB Artı Sigorta Brokerliğimize ileterek Şubat ayı içerisinde yaptırmış olduğunuz poliçenizi başladığı tarihten itibaren, önceki aylarda yaptırmış olduğunuz poliçeleri ise gün üzerinden iptal edebilirsiniz. Ödemiş olduğunuz primin tamamını ya da kalan süre bedellerini ilgili şirketten talep etmeniz durumunda bu tutarlar kanunen tarafınıza iade edilecektir.

 

Yeni eczane açıyorum bu poliçeden nasıl yararlanabilirim?

Yeni eczane açacak üyelerimiz Yardımlaşma Sandığı üyesi olmaları, sandık aidatı ve afet fonu aidatlarını ödemeleri durumunda sigorta kapsamına alınmış olacaktır.

 

Grup Eczane Sigortasından yararlanmak için bildirim yapmalı mıyım?

Herhangi bir bildirim yapmanız gerekmiyor. TEB Yardımlaşma Sandığı’nın, TEB Artı Sigorta Brokerliğimize aktif üyemiz olduğunuzu bildirmesi üzerine otomatik olarak eczaneniz sigorta kapsamına alınmış olacak.

 

Grup Eczane Sigortası için herhangi bir ödeme yapacak mıyım?

Yardımlaşma Sandığı üyeleri bu sigorta için herhangi bir ödeme yapmayacaktır.

 

Sandık üyeliğinden ayrılanlar bu poliçeden faydalanabilecek mi?

Sandık üyeliğinden ayrılmış üyelerimizin eczaneleri bu sigorta kapsamında değildir. Bu durumdaki üyelerimiz Yardımlaşma Sandığı’na tekrar üye olmaları durumunda sahip oldukları eczaneler sigorta kapsamına alınacaktır. Ancak 40. Olağan Büyük Kongre kararı gereği Yardımlaşma Sandığı’ndan ayrılan üyelerin tekrar üye olma talepleri ayrılış tarihinden itibaren bir yıl sonra kabul edilebilecektir.

 

Hasar durumunda nereye başvuru yapmalıyım?

Poliçe kapsamındaki teminatlarla ilgili herhangi bir hasar gerçekleşmesi durumunda başvurular TEB Artı Sigorta Brokerliği A.Ş. veya Unico Sigorta A.Ş.’ye yapılacaktır. Ancak ilaç bozulması ve mesleki sorumlulukla ilgili başvurular sadece TEB Artı Sigorta Brokerliği A.Ş.’ye yapılacaktır.

 

Eczanemin nakil işlemi veya kapanması halinde nasıl bir işlem yapmalıyım?

Nakil ya da kapatma işlemi öncesi TEB Artı Sigorta Brokerliğimize bildirim yaparak eczanenizin taşındığı yeni riziko adres bildiriminin yapılması gerekmektedir. Eczanenin kapatılması durumunda bildirim yapılarak eczane sigortası sonlandırılmalıdır.

 

Terör limiti hangi iller için geçerli olacaktır?

Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri veya kötü niyetli hareketler teminatı ile aşağıdaki iller için 50.000 TL ilk ateş limiti ile sınırlıdır.

Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Hakkâri, Iğdır, Kars, Kilis, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli, Van, Şanlıurfa, Gaziantep ve Hatay

 

Poliçe SGK kesintisini kapsıyor mu?

Poliçe SGK kesintisini kapsamıyor. Poliçe Mesleki Sorumluluk teminatını 10.000 TL’ye kadar kapsıyor. Eczacılarımıza mesleki faaliyetinden dolayı hata, kusur ve ihmal nedeni ile üçüncü şahısların (hastaların)  talep edecekleri tazminat talepleri hukuki sürecin tamamlanması sonucu karşılanmak üzere teminat altındadır. SGK Kesinti teminatı ana poliçeye eczacılarımız tarafından ekonomik bedellerle ekletilebilecektir.

Mutlu bir gelecek için

Çocuklarınızın geleceğine
yatırım yapın!

Şirket Bilgileri

Tebartı Sigorta Brokerliği

Aziziye Mah. Cinnah Cad
No:72/2 06690
Çankaya / ANKARA

İletişim Detayları

E-mail:
info@tebartisigorta.com
Web:
www.tebartisigorta.com

Tel: 0312 408 25 00

Faks: 0312 440 18 73

Cep/WhatsApp: 0533 652 24 05